Drugi Artshow – 1000 dzieł sztuki w weekend

19.11.2023

Zachęceni sukcesem pierwszej, czerwcowej edycji, postanowiliśmy zorganizować drugi Artshow jeszcze przed Świętami. Tym razem wypełnimy dziełami sztuki 38 pokoi na trzech piętrach zabytkowej kamienicy. Swoje prace pokaże ponad stu wybranych artystów i renomowane galerie z całej Polski. Szykujemy też mnóstwo atrakcji i niespodzianek.

Drugi Artshow odbędzie się 9 i 10 grudnia w centrum miasta, w Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19. Do obejrzenia i kupienia – setki obrazów, rzeźb i unikalnych obiektów kolekcjonerskich. A do wygrania w konkursie – m.in. najnowszy model Lexusa (wynajem na rok) oraz kilka dzieł sztuki i unikatowego designu.

Pamiętajcie: Artshow to coś więcej niż wystawa sztuki. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy chcą kupić dzieło sztuki, dowiedzieć się czegoś więcej o sztuce i bliżej poznać jej twórców. Swoje prace zaprezentują wyselekcjonowani artyści posługujący się różnymi technikami i należący do różnych pokoleń. Obok prac utalentowanych debiutantów na ścianach Kamienicy Karskich gościnnie pojawią się dzieła takich gwiazd rynku sztuki, jak Rafał Olbiński, Marek Okrassa, Piotr Czajkowski Joanna Sarapata czy Anna Zalewska.

Co jeszcze czeka na Was na Artshow?

– możliwość kupienia wszystkich prezentowanych dzieł sztuki,
– spotkania i rozmowy z artystami i właścicielami galerii,
– pokazy malowania i rzeźbienia „na żywo”,
– wykłady i praktyczne rady ekspertów,
– wystawy towarzyszące, m.in. „Art & Design” (kolekcjonerski design),
– strefa artystycznych prezentów gwiazdkowych „Art & Gift,
– konkursy z cennymi nagrodami.

Każdy, kto w grudniowy weekend przyjdzie na Wiejską 19, może wziąć udział w prostym konkursie instagramowym. Główną nagrodą, ufundowaną przez Lexus Warszawa Wola, jest najnowszy Lexus LBX. Zwycięzca otrzyma voucher na wynajem tego luksusowego auta na okres 12 miesięcy. Pozostałe nagrody to pełnowartościowe dzieła sztuki i designu kolekcjonerskiego, m.in. obraz popularnej wokalistki Bovskiej, która na Artshow zaprezentuje swoją twórczość malarską.

Grudniowa edycja Artshow to także okazja do upolowania oryginalnego, świątecznego upominku. Jedną z atrakcji jest premierowa sprzedaż kolekcji unikalnych poduszek firmy Vitkacy z motywami z obrazów Tamary Łempickiej. Każda poduszka posiada certyfikat autentyczności potwierdzony przez Tamara de Lempicka Estate, podpisany przez prawnuczkę Tamary – Marisę de Lempicką.

Hasłem tej edycji Artshow jest „1000 dzieł sztuki w weekend”. Podana liczba ma charakter symboliczny. Artshow to pierwsza w Polsce wystawa mobilna, podczas której artyści nieustannie przewieszają i wymienianją swoje prace na inne. W praktyce nie wiadomo zatem, ile obiektów zobaczymy w Kamienicy Karskich w ciągu tego artystycznego weekendu.

Partnerami grudniowej edycji Artshow są: Lexus Warszawa Wola, Laufen Polska, JUNG, LABRA, Domoteka, Benjamin Moore, Muraspec, GRODA

Patroni medialni: Wprost, Archisnob, Czas na wnętrze, designteka.pl, Label, Magazif, Whitemad, Nowy Magazyn, Wnętrza domów

Lista artystów, program wykładów i pokazów artystycznych oraz wszystkie szczegóły organizacyjne wkrótce na stronie artshowevents.pl

Miejsce: Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa

Termin: 9 i 10 grudnia 2023 r.

Godziny otwarcia: 10:00-20:00

Bilety dostępne na miejscu w dniu wydarzenia oraz online: na stronie artshowevents.pl, w aplikacji Going, na stronach goingapp.pl i empikbilety.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Kamienica Karskich, ul. Wiejska 19, Warszawa